Powiat Oławski po raz kolejny tryumfuje w Dolnośląskich Igrzyskach LZS

Powiat Oławski po raz kolejny tryumfuje w Dolnośląskich Igrzyskach LZS

Nasz powiat, podobnie jak w latach poprzednich, zwyciężył w generalnej klasyfikacji XXII Dolnośląskich Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych – Mieszkańców Wsi i Miast. Uroczyste, doroczne podsumowanie Igrzysk LZS odbyło się 11 grudnia w świetlicy wiejskiej w Godzikowicach.

Uroczystość podsumowania dwóch edycji igrzysk LZS za lata 2020 i 2021 zgromadziła samorządowców i działaczy sportowych z całego Dolnego Śląska.

Pamiątkowe puchary wręczono dwudziestu najlepszym gminom oraz piętnastu powiatom. W tym roku, podobnie jak przed rokiem, I miejsce w generalnej klasyfikacji na szczeblu powiatowym zajął Powiat Oławski. Młodzi sportowcy z naszego powiatu w rozegranych 11 dyscyplinach sportowych zdobyli łącznie 332 punkty, wyprzedzając drugi Powiat Świdnicki o 15 punktów (317) i trzeci Powiat Karkonoski o 70 punktów (262). Na kolejnych miejscach uplasowały się powiaty: IV miejsce – Powiat Kamiennogórski (238), V miejsce – Powiat Kłodzki (223) i VI miejsce – Powiat Średzki (212).

Puchary dla naszego powiatu w trakcie gali Staroście Oławskiemu Zdzisławowi Brezdeniowi wręczyli – Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu Rafał Pilch i Prezes Zarządu Rady Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS Leszek Noworól.

W klasyfikacji generalnej XXII Dolnośląskich Igrzysk LZS – Mieszkańców Wsi i Miast w stawce 61 sklasyfikowanych gmin bezapelacyjnie z dorobkiem 316 punktów wygrała i znalazła się na najwyższym stopniu podium Gmina Oława. Drugie miejsce z wynikiem 202 punktów i stratą do Gminy Oława 114 punktów zajęła Gmina Świdnica. Na najniższym stopniu podium znalazła się Gmina Jeżów Sudecki, której sportowcy uzyskali 195 punktów (strata do Gminy Oława wynosi 121 punktów). Kolejne miejsca: IV – Gmina Środa Śląska (187), V Gmina Lwówek Śląski (163) i VI Gmina Marcinowice (161).

W ramach wojewódzkich obchodów 75-lecia Zrzeszenia LZS podczas spotkania podziękowania odebrali najstarsi wiekiem i stażem zasłużenie działacze Zrzeszenia LZS. Puchary i wyróżnienia wręczali Rafał Pilch, Prezes Zarządu Rady Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS Leszek Noworól, Starosta Oławski Zdzisław Brezdeń i P.O. Wójta Gminy Oława Henryk Kuriata.

Organizatorem podsumowania był Powiat Oławski – zwycięzca XXI i XXII Igrzysk LZS. Uroczystość prowadził Leszek Noworól, a jej oprawę przygotował Ryszard Wojciechowski – Urzędujący Wiceprezes Rady Powiatowego Zrzeszenia LZS w Oławie.

Igrzyska, którym patronuje Marszałek Województwa Dolnośląskiego, są rozgrywane na 4 etapach rywalizacji: etap gminny, etap powiatowy, etap strefowy (8 stref, po 2 w regionach jeleniogórskim, legnickim, wałbrzyskim i wrocławskim), a podsumowaniem eliminacji są finały wojewódzkie.

Serdecznie gratulujemy całorocznej zaciętej rywalizacji sportowej oraz osiągniętych, wspaniałych wyników!

Punktację w klasyfikacji generalnej powiatów publikujemy jako załącznik pod niniejszą informacją.

Fot.: Prezentacja pucharów Powiatu Oławskiego, który zwyciężył w generalnej klasyfikacji XXI (za 2020 r.) i XXII Dolnośląskich Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych (LZS) – Mieszkańców Wsi i Miast.

Źródło: Urząd Powiatowy w Oławie

Previous Uczcili pamięć ofiar stanu wojennego
Next Nietrzeźwi kierujący zatrzymani w święta

Może to Ci się spodoba

CKZiU brązowym medalistą Finału Dolnego Śląska w piłce ręcznej chłopców

Mistrz powiatu oławskiego w piłce ręcznej, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie rozegrał bardzo dobry turniej w Finale Dolnego Śląska, który 24 kwietnia w Głogowie zgromadził 4 najlepsze drużyny

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem

Turniej piłkarski uczniów szkół ponadpodstawowych

Uczniowie szkół ponadpodstawowych, tj. Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Oławie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie oraz Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie spotkali się 1

Regularne ćwiczenia w ciąży zmniejszają ryzyko cukrzycy ciążowej

Zdaniem ekspertów podczas ciąży nie trzeba rezygnować z gimnastyki, a jedynie ją skorygować i dopasować do danego trymestru. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, na przykład wzmacniającym mięśnie dna miednicy, znacznie poprawia się kondycja organizmu

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

Kiedy rusza siatkarska Liga Narodów? Z kim zagrają Biało-Czerwoni?

Kibice siatkarskiej reprezentacji Polski z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie tegorocznej Ligi Narodów. Będzie to pierwsza w tym roku okazja do oglądania spotkań reprezentacji Polski w 2022 roku. Co szczególnie ważne,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź