Kierował samochodem mając niespełna dwa promile alkoholu i aktywny zakaz sądowy

Kierował samochodem mając niespełna dwa promile alkoholu i aktywny zakaz sądowy

Policjanci z Wydziału Prewencji oławskiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Opel. Jak się okazało 45- letni mężczyzna nie powinien siedzieć za kierownicą, gdyż miał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo mieszkaniec Oławy znajdował się pod wpływem alkoholu. Teraz o jego losie zdecyduje sad, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pomimo akcji, działań prewencyjnych i licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, nadal zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.
W czwartkowe Boże Ciało, około godz. 1:15 policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego oławskiej jednostki w Oławie na ul. 11 Listopada   zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym oplem.

Ja się okazało za kierownicą samochodu siedział 45- letni mieszkaniec Oławy. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu wiedząc, że ma aktywny, czteroletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mężczyzna odpowie przed sądem za dwa przestępstwa, za co mi grozi kara do 5 lat więzienia oraz wysoka grzywna.
Pamiętajmy !! Jeśli zdecydujemy się spożywać alkohol i nie mamy pewności, czy będzie mogli podróżować pojazdem, zawczasu zorganizujmy alternatywny dojazd i powrót do domu.
Apelujemy o rozwagę !! Nietrzeźwy kierujący stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego !!
Źródło: Komenda miejska Policji w Oławie
Previous Trasa „Disney Księżniczki Koncert” już wkrótce odwiedzi Wrocław i Gdańsk. Bilety do magicznej krainy bajek są nadal dostępne!
Next Śmiertelny wypadek na ul. Zwierzynieckiej- apelujemy o rozwagę za kierownicą

Może to Ci się spodoba

Areszt dla sprawców napadu rabunkowego

Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Oławie zastosował środek zapobiegawczy wobec czterech mężczyzn, podejrzanych o dokonanie napadu rabunkowego na 23-letniego mieszkańca Oławy. Do zdarzenia doszło 28 stycznia br.

Areszt dla włamywacza

Oławscy kryminalni ustalili i zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże z włamaniem dokonane na terenie Oławy. Jego łupem padły m.in. narzędzia, sprzęt wędkarski, przetwory i alkohol. Mężczyzna włamywał się

Nietrzeźwi kierujący zatrzymani w święta

Mimo apeli o rozwagę, pijani wciąż wsiadają za kierownicę swoich samochodów! W Wigilijny wieczór, około godz. 21:51 dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o pojeździe marki Mercedes znajdującym się w rowie

25-latek miał przy sobie woreczek z amfetaminą

Policjanci z Wydziału Prewencji oławskiej Policji zatrzymali mieszkańca Oławy, który posiadał przy sobie środki odurzające. 14 maja kilka minut po północy policjanci z Wydziału Prewencji, podczas kontroli ogrodów działkowych przy

Pojechali na interwencję a znaleźli narkotyki

Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych z Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach za-trzymali 40- letniego mieszkańca powiatu oławskiego, u którego w mieszkaniu ujawniono narkotyki. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnionego przestępstwa.

„Teraz Ty bądź Sędzią!” – współpraca z Fundacja ProPublika

Funkcjonariusze z Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Oławie wspólnie z Sędziami – Sędzią w stanie spoczynku Ewą Kałucką oraz Sędzią Sądu Okręgowego Ewą Kłak – Dybka, przy współpracy z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź