Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję. Drugi z uczestników nie miał uprawnień do kierowania pojazdami

Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję. Drugi z uczestników nie miał uprawnień do kierowania pojazdami

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego oławskiej jednostki podjęli czynności wobec 58-letniego mieszkańca powiatu oławskiego, który spowodował kolizję drogową będąc w stanie nietrzeźwości. Mając 2,13 promila alkoholu w organizmie kierowca peugeota spowodował kolizje z samochodem osobowym, który zatrzymał się w sytuacji wynikłej w ruchu. Dodatkowo jeden z uczestników zdarzenia nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W dniu wczorajszym kilka minut przed godz. 15:00 policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego oławskiej jednostki zostali skierowani na ul. Kutrowskiego w Oławie, wysokość sygnalizacji świetlnej, gdzie doszło do kolizji czterech samochodów.

Podczas czynności okazało się, że kierowca samochodu osobowego Peugeot Boxer, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i przodem kierowanego pojazdu uderzył w tył pojazdu marki Opel Astra kierowanym przez 39- letniego mieszkańca Oławy. W wyniku zdarzenia pojazd marki Opel Astra uderzył w tył pojazdu marki Skoda Octavia, którym kierował 47- letni mieszkaniec Oławy, a ten następnie uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu marki Opel Astra, którym kierowała 24- letnia mieszkanka Oławy, która zatrzymała się na drodze w związku z sytuacją wynikła w ruchu.

Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia mundurowi ustalili, że kierowca samochodu Peugeot Boxer wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

58- letni mieszkaniec powiatu oławskiego odpowie teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, minimum 5 000 złotych grzywny oraz zatrzymanie prawa jazdy.

Kolizja spowodowana przez nietrzeźwego kierowcę ujawniła także uczestnika ruchu drogowego, który wsiadł za kierownicę samochodu marki Opel Astra, nigdy nie posiadając uprawnień do kierowania.

Za kierowanie pojazdem bez uprawnień, wobec 39- letniego kierującego sporządzono wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Oławie.

Apelujemy do kierujących pojazdami o rozwagę i ostrożność na drodze. Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego, dostosujmy prędkość do warunków ruchu, a przede wszystkim bądźmy odpowiedzialni i nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg‼️

Źródło: Komenda miejska Policji w Oławie

Previous Kiedy rusza siatkarska Liga Narodów? Z kim zagrają Biało-Czerwoni?
Next Uderzył w drzewo, był nietrzeźwy

Może to Ci się spodoba

Wspólne działania mieszkańców i policji zapobiegły tragedii

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Oławie w trakcie służby zostali skierowani na interwencję dotyczącą kierowcy chorego na cukrzyce, z którym pracodawca od kilku godzin nie mógł nawiązać kontaktu. Policjanci

Kierowca był po narkotykach a pasażer poszukiwany

Policjanci z Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach zatrzymali dwóch mieszkańców Oławy, którzy podczas nocnej „przejażdżki” popełnili przestępstwo. 17 stycznia br. kilkanaście minut po północy policjanci z Jelcza Laskowic zatrzymali do

Nietrzeźwy spał na parkingu mimo niskich temperatur i miał przy sobie narkotyki

Policjanci z Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach zatrzymali 39-letniego mieszkańca Oławy, który mimo niskiej temperatury spał na parkingu, dodatkowo posiadał przy sobie marihuanę. Za posiadanie środków odurzających grozi mu do

Policyjne mikołajki na oddziale dziecięcym szpitala w Oławie

W dniu dzisiejszym małych pacjentów oddziału dziecięcego Szpitala Powiatowego w Oławie odwiedzili policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Oławie wraz z Komisarzem Lwem. Pobyt w szpitalu, złe samopoczucie

Pojechali na interwencję a znaleźli narkotyki

Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych z Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach za-trzymali 40- letniego mieszkańca powiatu oławskiego, u którego w mieszkaniu ujawniono narkotyki. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnionego przestępstwa.

Nietrzeźwy spowodował kolizję

Policjanci oławskiego ruchu drogowego zatrzymali 43-letniego obywatela Ukrainy, który kierował skodą w stanie nietrzeźwości i spowodował kolizję. Mężczyzna mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę swojego samochodu.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź