Kiedy rusza siatkarska Liga Narodów? Z kim zagrają Biało-Czerwoni?

Kiedy rusza siatkarska Liga Narodów? Z kim zagrają Biało-Czerwoni?

Kibice siatkarskiej reprezentacji Polski z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie tegorocznej Ligi Narodów. Będzie to pierwsza w tym roku okazja do oglądania spotkań reprezentacji Polski w 2022 roku. Co szczególnie ważne, Biało-Czerwoni rozpoczną występy pod wodzą nowego trenera, Nikoli Grbicia. Serbski szkoleniowiec zastąpił na stanowisku Vitala Heynena. Jak pod wodzą nowego trenera spisywać się będą polscy siatkarze?

Liga Narodów 2022 w nowym formacie

Na początek warto powiedzieć kilka słów o nowym formacie Ligi Narodów. Podobnie jak w poprzednich latach, do rywalizacji stanie 16 najlepszych zespołów z całego świata. Zmagania zostaną podzielone na trzy tygodnie, a w każdym tygodniu zostaną rozegrane po dwa turnieje, w których weźmie udział 8 zespołów. W sumie, każda drużyna wystąpi w trzech turniejach, na których rozegra po cztery mecze z różnymi rywalami. W ten sposób uzyskujemy 12 spotkań fazy zasadniczej. Osiem najlepszych zespołów awansuje do fazy play-off, w której o awansie decydować będzie jeden mecz. Nowy format oznacza mniej spotkań, ale bardziej emocjonujący przebieg turnieju.

Z kim zmierzy się reprezentacja Polski?

Biało-Czerwoni mają przed sobą 12 bardzo ciekawych, ale i trudnych pojedynków. Pierwszy tydzień zmagań rozpocznie się już 7 czerwca. Tak prezentuje się terminarz Biało Czerwonych na fazę zasadniczą Ligi Narodów w 2022 roku:

Tydzień 1: Argentyna (08.06), Włochy (09.06), Bułgaria (11.06), Francja (12.06).

Tydzień 2: Brazylia (22.06), Kanada (23.06), Australia (25.06), Stany Zjednoczone (26.06).

Tydzień 3: Iran (05.07), Słowenia (07.07), Holandia (08.07), Chiny (09.07).

Reprezentacja Polski będzie miała okazję zmierzyć się z bardzo wymagającymi rywalami, co jest dużym plusem w obliczu nadchodzących mistrzostw świata. Serwis typy ekstraklasa przewiduje, że reprezentacja Polski zdoła awansować do fazy play-off i włączy się do walki o medale.

Kto jest faworytem do zwycięstwa w Lidze Narodów?

Dyspozycja Biało-Czerwonych jest niepewna, biorąc pod uwagę, że będą to pierwsze mecze pod wodzą nowego trenera, który już powołaniami pokazał, że chce odmienić trzon kadry. Jeśli nasz zespół złapie rytm, szansa na awans do fazy play-off jest bardzo duża. Jak wskazuje serwis naszetypy.pl, głównymi faworytami do medali w Lidze Narodów 2022 będą zespoły: Brazylii, Francji oraz Stanów Zjednoczonych. Należy jednak pamiętać, że Liga Narodów dla wielu reprezentacji będzie jedynie obozem przygotowawczym przed mistrzostwami świata zaplanowanymi na 26 sierpnia – 11 września.

Previous Zostań żołnierzem
Next Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję. Drugi z uczestników nie miał uprawnień do kierowania pojazdami

Może to Ci się spodoba

Zmiany w organizacji ruchu

Z uwagi na organizację w dniu 5 września 2021r. na terenie miasta i gminy Oława XIII BIEGU KOGUTA nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Na terenie miasta Oława od godz. 8:00

Regularne ćwiczenia w ciąży zmniejszają ryzyko cukrzycy ciążowej

Zdaniem ekspertów podczas ciąży nie trzeba rezygnować z gimnastyki, a jedynie ją skorygować i dopasować do danego trymestru. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, na przykład wzmacniającym mięśnie dna miednicy, znacznie poprawia się kondycja organizmu

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź